Vzkaz do budoucna... nepanikař je to víc než jednoduché ;).
Vynechávám věci alá, cestování, výroba nového stínu atd. Zde je zdrojový obrázek:
Následně jsem obrázek převedl do stupni šedí. Z důvodu, abych odstranil veškeré barevné informace a mohl grafiku nabarvit dle požadavků. Zatím to jde všechno jako po másle.
Pak jsem převedl obrázek do Duplexu a hlavní sranda začala :D. Jak jsem naznačil, tak samotný převod ke štěstí nestačil, protože po převodu grafika vypadá následovně:
Jak je vidět na předchozím náhledu, u Pantone barev jsou ikonky křivek, které je potřeba poladit tak, aby se výsledná grafika co nejvíce podobala originálu. Ovšem rovnou říkám, že to nejde na 100% a je nutné udělat ještě další úpravy. Nicméně grafika po poladění křivek vypadala takto:
Což už vypadá podstatně lépe ;). Bohužel to pořád vypadá dost ploše. Takže je zde další krok a to dokreslit světla a stíny. To jsem udělal tak, že jsem si na světla vzal bílou barvu a štětcem jsem do nové vrstvy kreslil světla podle CMYKového obrázku. Stíny jsem řešil podobným způsobem, jenom jsem si kapátkem nabral barvu, která byla ve stínech, tedy mix oranžové a šedé. Následně jsem si pohrál s průhledností vrstev a režimem prolnutí. A bylo hotovo.
Pokud porovnáme CMYKový vs. DUPLEXový obrázek zjistíme, že si sice jsou velmi podobný, ale nejsou stejný. A proč? Protože to prostě technicky nelze udělat. CMYK obsahuje 4 barvy, kdežto tento DUPLEX pouze 2. I přes tuto nedokonalost, si myslím, že výsledek je více než dobrý.
Poznámka na konec, pokud používáte Adobe InDesign CS5 a starší, tak je nutné výsledné soubory uložit jako *.eps soubory, protože program nezvládá načíst *.psd, který jsou uložený v duplexu. Tipuji, že to bude problém i novějších verzí.
Žádné komentáře:
Okomentovat